+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

Opraváři ze Sušice byli v Kralovicích nejlepší

Ve čtvrtek 30. března 2017 pořádala Střední škola Kralovice ve spolupráci s Plzeňským krajem regionální kolo soutěže odborných dovedností žáků oboru Opravář zemědělských strojů. Soutěže se zúčastnili žáci šesti škol Plzeňského kraje, na nichž se tento obor vyučuje. Všichni soutěžící museli absolvovat teoretický test z pravidel silničního provozu, technologie oprav, motorových vozidel a zemědělských strojů. Po teoretické části vykonávali praktické úkoly na jednotlivých stanovištích - strojní obrábění kovů, zámečnické práce, tváření kovů za tepla, svařování, opravářské práce a poznávací test.
Obor Opravář zemědělských strojů má na SOŠ a SOU Sušice dlouholetou tradici a studenti po předchozí domluvě mohou absolvovat praxi v naší společnosti, kde po ukončení studií mohou být i zaměstnáni. A že se zde stále dobře vyučuje, to potvrdili v Kralovicích svými výsledky Ondřej Fleischmann (druhý ročník) a Jan Čanecký (třetí ročník). V soutěži jednotlivců zvítězil Ondřej Fleischmann, až za ním skončili na stupních vítězů soutěžící z Boru u Tachova a Rokycan. Vítězství Ondry je o to cennější, protože porovnával své vědomosti a dovednosti s konkurenty, kteří již jsou ve třetím ročníku. Jan Čanecký se umístil na hezkém sedmém místě. V soutěži družstev, kde se body žáků jednotlivých škol sčítaly, zástupci naší školy jasně zvítězili.
Ondřej Fleischman si svým vítězstvím navíc vybojoval postup do národního kola, které se bude konat koncem dubna v Bystřici nad Pernštejnem.
Ondřejovi a Honzovi gratulujeme k umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci SOŠ a SOU Sušice!

 

Zdroj: http://www.sossusice.cz 


Fotografie

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., se sídlem Klatovy, Hřbitovní 757, PSČ 339 01, IČ: 40522172, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, v oddílu C, vložce 588. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT.
Copyright © 2019 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz