+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

Rychlá a hospodárná aplikace minerálních hnojiv s traktory T7.175

Déšť, svěží vítr a první teplejší sluneční paprsky rozpouštějí sníh na polích. Pokud se pomalu chystáte na aplikaci minerálních hnojiv, máme pro vás pár užitečných typů. Nebudeme se detailně zabývat rozmetadly, ale doporučíme vám traktor.

Z našeho pohledu je ideální například T7.175, který je k dispozici jak s převodovkou řazenou pod zatížením, tak s plynulou převodovkou AutoCommand. Tyto moderní traktory New Holland „vyšší střední třídy“ mají zvedací kapacitu tříbodového závěsu přes šest tun a tak mohou být agregovány i s největšími a nejvyspělejšími rozmetadly Amazone ZA-TS 4200 Profis Hydro  o objemu 4200 litrů. Abyste s rozmetadlem pracovali efektivně a využili maximální záběr stroje, potřebujete jezdit podle navigace. T7 nabízí možnost pracovat s integrovanou GPS navigací a s automatickým řízením. Vše je ovládáno z monitoru InteliView IV, v ideální variantě si zvolíte požadovanou rychlost jízdy a aktivujete automat společně s navigací. Pak již jen pohodlně sedíte v kabině a díváte se, jak automatika sama točí volantem a převodovka udržuje předvolenou rychlost.

Traktory New Holland disponují i vyspělou elektronicky řízenou hydraulikou s čerpadlem s proměnlivým průtokem – axiálním pístovým čerpadlem (LoadSensing). To jednak spoří palivo, protože olej je pod tlakem hnán do systému pouze tehdy, když je to potřeba, ale především umožnuje naplno využívat i nejmodernější rozmetadla. ZA-TS Profis Hydro při pohonu pomocí hydrauliky má dvojnásobnou přesnost regulace záběru v porovnání s mechanickým pohonem. Umí si automaticky ovlivňovat rychlost otáčení rozmetacích disků i místo dopadu granulátu na disk a tím přesnost dávky a záběr. Přes rozhraní ISOBUS je možné i rozmetadlo ovládat z monitoru IntelliView IV. Pokud vás zajímá budoucnost Vaší farmy, tak se přijďte podívat na traktory T7.175.

Fotografie

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., se sídlem Klatovy, Hřbitovní 757, PSČ 339 01, IČ: 40522172, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, v oddílu C, vložce 588. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT.
Copyright © 2019 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz